3 věci, na které musíte myslet, když se chystáte doma vymalovat

Rozhodli jste se, že je ten správný čas, nechat všechny stěny ve vašem bytě nebo domečku znovu se nadechnout? Spousta z nás teď prožívá období, kdy jsme na jednu stranu hrozně unavení a chce se nám jen ležet a odpočívat, ale na druhou stranu máme výčitky svědomí z velkého množství volného času, které zůstává zatím nevyužité. Není právě teď doba na to, poradit si s velkými projekty, na které jindy nemáme čas?

šedá páska
Pokud jste si usmysleli, že dáte nový nádech vašim stěnám, máme pro vás několik dobře míněných rad, jak na to. Nejde totiž jen o to oprášit malířský váleček a otevřít kyblík s barvou. Tento proces je jen tak dokonalý, jak dokonalá je jeho příprava. A protože nechceme, abyste se potýkali s neúspěchem nebo zklamáním, dovolili jsme si pro vás připravit návod, jak tuto zmíněnou přípravu podchytit skutečně do všech detailů:

  1. Vyberte správné odstíny pro celý byt nebo dům.

Ano, čtete správně. Malování se ve většina případů netýká jen jednoho pokoje. Respektive si to můžeme samozřejmě na začátku myslet, ale když začneme s jednou místností, snadno začneme následně přemýšlet nad tím, co bychom mohli vymalovat dalšího. Počítejme tedy s tímto svodem a připravme si pečlivě všechny barvy pro všechny místnosti v domě. Je potřeba se zamyslet nad tím, jak budou všechny odstíny ladit a jestli nám nebudou kazit atmosféru v jednotlivých prostorách.

  1. Zamezte znečištění podlah a nábytku.

Prevence je důležitá, a proto nezapomeňte do příslušných rohů pokojů a na nábytek umístit ochranné prostředky. Většinou pomůže nábytek potáhnout igelitovou fólií větších rozměrů a co je možné odklidit, dejte z místnosti pryč. https://www.csfd.cz/film/18849-ruce-pryc/prehled/ Na podlahové lišty a okraje podlah u stěn použijte speciální lepící pásky, které po dokončení procesu jen odtrhnete.

žlutá páska

  1. Úklid.

Pokud se vám i přes všechnu opatrnost podařilo nějaký nepořádek doma vytvořit, což je bohužel mnohdy nevyhnutelné, nelomte rukama, ale použijte připravené čistící a mycí prostředky. I ty si můžete předem objednat třeba na jarico.cz a mít jistotu, že pak nepoběžíte nikam do obchodu, celý umazaní od barev.