5 rostlin, které vám zkrášlí ložnici a zlepší spánek


Tchýnin jazyk
Většina rostlin při procesu dýchání vdechují kyslík a vydechují oxid uhličitý. V tomto případě se však setkáváme s jednou z vyjímek, potvrzující pravidlo. Tchýnin jazyk totiž kyslík vdechuje, ale zároveň i vydechuje. Takže ať je den nebo noc, vzduch ve vaší ložnici zůstává stále čistý.
Pozor: pokud se vám zadaří a tchýnin jazyk vám bude kvést, odneste jej z místnosti, kde spíte. Vůně je totiž velice intenzivní a velice rychle z ní začíná bolet hlava.
několik rostlin v květináči
Přestože je tchýnin jazyk našemu ovzduší prospěšný, je celá rostlina (stejně jako většina pokojových rostlin) jedovatá. Dávejte ji proto z dosahu malých dětí a domácích mazlíčků
Aloe Vera
To, že má tato rostlina téměř až zázračné hojivé účinky je snad už zbytečné zmiňovat. Proto ji spousta z nás pěstuje na svých terasách, balkonech či zahradách. Málokdo ale ví, že Aloe je vhodné i do ložnice. Stejně jako zmiňovaný Tchýnin jazyk patří k rostlinám, které produkují kyslík i v noci a zlepšují tak celkovou kvalitu spánku. Aloe Vera je možno velice jednoduše namnožit. Až se vás tedy známí začnou ptát, jak je možné, že jste tak odpočatí, podarujte je touto rostlinkou a nemůžete šlápnout vedle.
několik rostlin v květináči
Eukalyptus
Patříte vy nebo kdokoliv z rodiny mezi astmatiky či alergiky? Potom umístěte do místnosti, kde spíte Eukalyptus. Ten totiž dokáže vzduch zvlhčovat a usnadňovat vám tak dýchání. Dále také uvolňuje silice, které mají baktericidní účinky. Rostlina pěstovaná v domácím prostředí dorůstá výšky okolo 1,5m a místnost krásně intenzivně provoní.
Lopatkovec
Lopatkovec neboli Spatiphyllum je takovou malou čističkou vzduchu. Odstraňuje z něj například benzen, formaldechyd či amoniak. V letním období krásně bíle kvete, ale pozor. Pokud jste alergičtí na pyl, zřejmě se této rostlinky budete rychle zbavovat.
Bambus
Pokud chcete usínat za přítomnosti pozitvní energie, potom je bambus rostlinou právě pro vás. Šíří jí totiž kolem sebe neskutečné množství. Očistí vzduch v místnosti od formaldehydu a benzenu. Bambus je nenáročný na pěstování, tudíž ho mohou doma pěstovat i naprostí začátečníci.

Publikováno v Nezařazené