Cena je dneska na trhu s nemovitostmi zásadní

Koupě vlastní střechy nad hlavou je pro mnohé mladé rodiny prioritou číslo jedna. Často jim však tento plán nevyje. Ne snad z jejich vlastního přičinění, ale z důvodu nárustu cen obytných nemovitostí. Mnohé byty, nemluvě o rodinných vilkách, v poslední době narostly na hodnotě natolik, že si jejich koupit nemůže dovolit valná část českého obyvatelstva. Developeři šponují ceny nahoru, jelikož vědí, že zájem je obrovský a bytů je málo. Nemalému množství zájemců tak nakonec nezbývá nic jiného než vzít zavděk nájem, což není nejideálnější řešení.

Velké rodinné sídlo

Na druhou stranu mnoho lepších není, i když to neznamená, že nejsou. Jsou, ale ne každý je stavěný pro žití v alternativních druzích obydlí. Mezi takové patří třeba i moderní levné mobilní domy, které mají sice docela dost nešvarů, ale na druhou stranu i vcelku hodně kladů. Záleží tak na každém, co mu vyhovuje a co nebude moci tolerovat.

Stále si mnoho našinců plete mobilní domy s výletními karavany, případně maringotkami. Ano, mají kola a dá se v nich bydlet, nicméně zde podobnost končí. Na rozdíl od výše zmíněných mobilních obydlí se dají domky používat po celý rok. Mimo jiné totiž disponují i kvalitní zateplením, které navíc funguje i jako zvuková bariéra. Díky tomu v nich není během zimních měsíců příliš chladno i při slabším topení, a navíc nejsou obyvatele rušení zvuky z ulice. Pozitivní zprávou pro zájemce je cena, kterážto bývá více než přijatelná i u nejnovějších modelů. Co se však již bere jako velké negativum, to velikost obytného prostoru, která není zrovna ideální.

Velký dům

Pro podnikatele

Mobilní domy v hojné míře využívají nejen zájemci o dostupné bydlení, ale rovněž i mnozí podnikatelé. Běžně tak tato obydlí na kolech slouží jako kadeřnictví, případně mají podobu malých masážních salónů. Ty nejmenší verze se pak dají poměrně dobře využívat jako stánky s občerstvením nebo suvenýry.

Publikováno v Dům