Čím by se měl vyznačovat přírodní kámen na terase

Přemýšlíte nad tím, jak vyzdobit vaši terasu a jak ji zachovat i tak, aby byla skutečně účelově využívána, a nebyla jen na okrasu? V tomto směru se jistě budete ohlížet nad vhodnými materiály podlahové krytiny.

Aby byl povrch terasy příjemný na chození a bezpečný

Co je platné, když si vyberete nějaký krásný povrch na podlahu terasy, když bude podkluzovat, a bude vyvolávat při chození rozporuplné pocity. Třeba nevhodně zvolená keramická dlažba, která klouže při sebemenším deštíku či drobném sněžení. Anebo dlaždice s drobnými oblázky, které nepříjemně tlačí do chodidel, když se tu chcete procházet naboso. Případně další nevhodné materiály, jako je lakované dřevo nebo některé druhy plastů, či lesklý nátěr epoxidovou barvou.

kamenný chodník

Chcete-li opravdu bezpečný povrch, který neklouže, nevyžaduje prakticky žádnou údržbu a je zároveň příjemný i pro chůzi bez obuvi, dejte přednost přírodním kamenům. Přírodní kámen na terasu přijímá teplo ze slunce a zároveň tím zpříjemňuje pobyt v exteriéru.

Aby povrch dlouho vydržel

Prakticky u všech druhů přírodních (ne umělých) kamenů máte záruku, že tu budou s vámi po zbytek života, pokud se je sami nerozhodnete odstranit. Rozhodně nemějte obavy, že by se kamenná dlažba či obklad rozpadaly pod vlivem eroze z povětrnostních vlivů. Stačí se porozhlédnout kolem sebe v přírodě, anebo si prohlédnout některý z hradů a zámků, které tu stojí stovky let.

dlažba a domy z kamene

Aby terasa ladila s okolní zelení

Když jste rozhodnutí dát přednost přírodnímu kameni, měli byste se také zaměřit na to, aby zajímavě kontrastoval s okolím. V tomto směru nádherně vyniká kámen teplých barev, jako je pískovec, porfyr, rula nebo vápenec. Rozhodnutí je pak na vás, zda více upřednostníte šedé odstíny nebo ty do žluta a oranžova, každopádně je přikládejte jako zkušební vzorek k okrasnému trávníku a zahradním rostlinám, keřům a stromům, abyste měli představu o vašem záměru.