Čistá bazénová voda je základem

Mít krásný zahradní bazén, který budete mít jen pro sebe, je snem snad každého z nás. Není to ale bohužel jen o letních radovánkách, nese to s sebou i spoustu starostí a povinností. Abyste si péči nejenom o samotný bazén, ale také o vodu v něm, co nejvíce usnadnili, dejte šanci chemikáliím, které vám dokážou leccos usnadnit. Jaké výhody s sebou přináší využívání kvalitní a neškodné bazénové chemie?

– Voda bude průzračně čistá, bez zeleného zakalení
Desinfekce vody a zbavení škodlivých mikroorganismů
– Voda bude díky chloru nezávadná, pročištěná a bezpečná
– Bude udržování ideální pH vody

Způsobů, jakými může být aplikována bazénová chemie, je více. Nejoblíbenější jsou asi dávkovače, které zajišťují postupné rozpouštění účinných tablet, které obsahují aktivní chlor, jež má desinfekční a čistící účinky. Chlor se v těchto produktech vyskytuje ve formě chlornanu sodného, jedná se většinou o koncentrovaný přípravek, tudíž ho není potřeba mnoho, a i tak bude působit tak, jak má. Populární jsou také tablety, které, jak již bylo zmíněno, jsou oblíbené právě díky jednoduchosti aplikace skrze dávkovače.water

Zkroťte neposlušné pH

Je nesmírně důležité udržovat v bazénu ideální pH. Příliš vysoké či nízké hodnoty mohou způsobit poškození nikoliv jen samotných stěn a kovových prvků, například schůdků, ale také s sebou mohou nést i nějaká rizika související s vašim zdravím. Příliš kyselé či zásadité prostředí totiž určitě není optimální pro vaše tělo.

To jsou důvody, které by vás měli přesvědčit k tomu, provádět pravidelné testování pH. Pokud zjistíte, že je hodnota zásaditější nebo kyselejší, než by měla být, tak je nutné okamžitě zakročit, a to tak, že použijete přípravek pH plus nebo pH minus, to bude záviset na konkrétní situaci. Rozhodně je ale výhodou být stále připraven.

Publikováno v Dům