Deskové společenské hry – strategie

A je to. Venku leje jako z konve. Koukám, že padají i kroupy a řítí se sem pořádná bouřka. Vypadl internet a televizní signál a mám tu tři děti. Co budeme dělat? Jak je zabavit?

Jednoduché řešení – DESKOVÉ SPOLEČENSKÉ HRY!

hráči - zem

Deskové společenské hry – dále jen „deskovky“. V těchto hrách se skrývá spousty zábavy a možnost hraní je od deseti minut po dlouhé hodiny a hodiny. Pro všechny věkové kategorie. Běžte si zahrát karetní hru – známé Prší, Zelenou sedmu, Kanastu, Magicky a mnoho dalších.

Nemáte rádi karetní hry? Nevadí! Můžete sáhnout po více zábavných formách jako například – Activity, Twister (sice nepatří mezi takzvané „deskové“, ale započítáme ho). Nebo máte raději strategie? Jasnou volbou pro Vás budou šachy.

O šachách se říká, že to je hra vůdců. A aby tomu tak nebylo. Všichni známí vojevůdci museli naplánovat celé obležení a boj. Je to jako hrát šachy s figurkami. Šachovnice obsahuje postavičky:

  1. Pěšec
  2. Věž
  3. Jezdec
  4. Střelec
  5. Dáma
  6. Král

Každá z těchto postaviček má jasně danou jak a kudy může jít jako například: Jezdec se může pohybovat pouze do tvaru „L“ a král se pohybuje pouze o jedno políčko v libovolném směru. Král má jednu specialitku a tím je takzvaná „rošáda“. Rošáda znamená, že pokud se ještě ze začátku hry nepohyboval a ani jedna z věží a není v šachu, tak se král může přemístit o dvě pole a „zakrýt se“ věží.

šachy - start

Pravidla jsou dosti obsáhlá, a tak je nejlepší před hrou samotnou si tyto pravidla nastudovat.

Na světě již máme mnoho strategických her. Pokud nejste příznivcem šachů, najde se pro Vás i jiná alternativa, kterou si zamilujete. Díky deskovým hrám si rozvíjíme strategické myšlení a u dětí i fantazii. Děti mají mozek v rozvinu – nejlépe pak čerpají informace a úkony, které je posouvají v životě dále. Pojďme si společně něco zahrát a uvidíte, že se budeme náramně bavit.

 

Publikováno v Hry