Firemní sklad

Bez skladu by se spousta firem vůbec neobešla, protože někam je potřeba zboží a materiál schovat. Samozřejmě ho musíme i na něco dát, aby šel přesouvat.

Firemní sklad

Na co dát zboží

Jistě nechcete manipulovat se zbožím po jednotlivých krabicích, když potřebujete naložit celý kamion. To by trvalo strašně dlouho a s minimální efektivitou práce, a proto na to musíme jít jinak. Základem je paleta, protože na tu se vleze mnohem více krabic, ve kterých jsou třeba hotové výrobky. Takto můžete přepravit například tisíce výrobků s pomocí vysokozdvižného vozíku. Palet https://www.paletymorava.cz/ je na výběr spousta druhů, ovšem na vrcholu řetězce je samozřejmě euro paleta. Za ni si sice připlatíte, ovšem získáte normalizovaný výrobek, u kterého máte jistotu všech vlastností, rozměrů a dalších parametrů. Díky tomu v pohodě získáte nosnost až 1 500 kg, což je opravdu slušný údaj.

komíny palet

Skladník ji může zároveň vzít ze všech stran, což umožňuje mnohem jednodušší manipulaci za každé situace. Ovšem můžete zvolit i klasické palety, jenž někomu bohatě stačí. Ovšem co dělat, když potřebujete paletu třeba poloviční? Tato firma zajistí výrobu atypických kusů.

Vysokozdvižný vozík

Když na paletu naložíte pár věcí, tak s ní ručně ani nehnete, a proto je potřeba pro manipulaci mít vozík. Pokud se jedná o lehké předměty a třeba vyskládávání zboží v supermarketu, tak bohatě postačí u ruční vozík. Ale pro velké sklady, jenž fingují díky kamionové přepravě je potřeba výkonný vysokozdvižný vozík, jenž zvedne i plně naloženou euro paletu a může s ní bez problému manipulovat.

vysokozdbižný vozík

Pro tohle využití, pokud to prostor využije se v drtivé většině volí naftový motor, protože ten má dostatečnou sílu. Ovšem ve vnitřních prostorách taková možnost není, a proto se spíše volí elektrický či plynový pohon. Elektrický vozík nemá emise a zároveň je velice tichý, jen se připravte, že ho je za určitou dobu nechat nabít. Při výběru nezapomeňte ani na šířku uliček, protože vozík i s paletou musí všude bez problémů projet. Jestliže si nebudete jisti, co za stroj zvolit, tak prodejci specializující se těmito zařízeními rádi vyslechnou Vaše požadavky a pomohou Vám s kompletním výběrem.