Hormonální antikoncepce – ano nebo ne?

Vztahy jsou nekonečné téma v tom, že se tato problematika dotýká úplně každého člověka a je to hold něco, o čem by se dalo hovořit úplně s každým (kdo někdy vztah měl). Není jednoduché být ve vztahu, ale rozhodně by to nemělo být něco, co by vás svazovalo. Vztah má osvobozovat, ne svazovat, to si zapamatujte, takže pokud vás svazuje a vy to intenzivně cítíte, od takového vztahu ruce rychle pryč, to je velmi dobrá a jediná účinná rada. Zkrátka se toxického vztahu zbavte a budete mít klid.

antikoncepce

Co se týká vztahu – s ním souvisí i pohlavní styk, nebo jak chcete – sex – což je také obdobně jako vztah obrovské téma, které bývá dost často vytaženo na stole na skoro všech akcích, oslavách, v barech a podobně, protože stejně jako vztah je to hold takové téma, ke kterému má skoro každý co říct. Když se ale řekne sex, každému páru, ať už heterosexuálnímu nebo homosexuálnímu, to je úplně jedno, se vybaví pojem ochrana. Jednak před pohlavními chorobami, což se týká obou párů, jednak jako ochrana před početím. Když se budeme věnovat pouze ochraně před početím, zjistíme, že se kromě kondomu, pesaru a podobně objeví i pojem hormonální antikoncepce. Jsou to jednoduše řečeno hormony, které tělo nastaví tak, aby si myslelo, že je prakticky neustále oplodněno. Protože pokud je vajíčko oplodněno, nevzniká logicky nové, proto i některé ženy po porodu nemají menstruaci, protože zkrátka to hormony zařídí tak, aby si tělo myslelo, že je pořád „těhotné“.

akné

To zní super, žena nemůže otěhotnět, nebo je alespoň velmi nízká šance, že by otěhotněla, jenže nese to s sebou několik dalších dost zajímavých věcí. Jednak se při používání hormonální antikoncepce tělo zblbne natolik, že po vysazení se může vzpamatovávat i několik let, jednak to má plno vedlejších účinků. Různé zdravotní komplikace, akné, tloustnutí, vypadávání vlasů a podobně, to vše a ještě více jsou problémy způsobené hormonální antikoncepcí.