Hry pro všechny

Myslím si, že každý člověk si rád hraje. A vůbec asi nezáleží ani na tom, jestli člověk je dítě anebo už je dospělý. Protože já sama jsem taky velice hravá a baví mě, když si třeba se mnou můj syn chce hrát. A vy se možná divíte a smějte se, že jsem ráda, když si můj malý syn chce se mnou hrát. A říkáte si, že mělo by to být naopak? Já si myslím, že sice ano, ale věřte mi, že v dnešní době už si moc dětí hrát nechce. Tedy můj syn ano, ale většinu času si nejraději spíše hraje na mobilním telefonu anebo je u počítače nebo sedí u televize. A vůbec nevím, jestli to mám synovi zakazovat, protože když to tak vezmu, tak je jiná doba a děti se už přeci baví jinak, tak absolutně nevím, jestli bych měla svému synovi tak něco zakazovat.

Tak ymáme rubbikovu kostku.

Proč zakazovat dítěti něco, toho strašně moc baví? A sama jsem byla velice taková překvapená a taky nerozhodná, když se mě třeba moje máma zeptala, jestli nějak svému synovi omezuji hry na počítači anebo na tabletu či na mobilním telefonu. Moje máma se divila, když jsem svojí mámě řekla, že to synovi nijak neomezuji, protože přeci nechci synovi zakazovat něco, když něco dělá a baví ho to.

Kostky taky doma ještě máme.

To je to samé, jako třeba kdyby můj syn zakazoval mě to, co mě baví. A mě baví, když si mohu malovat anebo když si mohu číst knihu. Taky přece u toho sedím a nehýbu se. To je to samé, jako když si syn hraje na tabletu či na mobilním telefonu. Takže podle mého názoru bychom dětem měli nechat mobilní telefon, když si chtějí hrát, protože si vždycky vzpomenu na sebe, že mě by se taky nelíbilo, kdyby mi někdo bral mou zábavu a hru, kterou jsem si oblíbila. A jaké hry máte rádi vy? Co třeba malé děti a kostky? Ty syn kdysi úplně miloval. Já si zase neodpustím kvalitní četbu. Moc ráda čtu klasiku. A byla bych taky ráda, aby moje děti to v budoucnu taky měly taky rády.

Publikováno v Hry