Jak moc jsme ovlivněni kulturou Japonska?

Napadla vás někdy otázka, jak moc je vlastně naše civilizace ovlivněna kulturou Japonska? Výrazy, mezi které můžeme zařadit například sushi, kimono nebo bonsaj nejsou tak zdaleka české, jak by si mohli někteří myslet. Za dobu, co proudí do naší kultury tak zdomácněly, že nikdo ani nezaváhá nad jejich obsahem.
panorama Tokia
Jestliže byste se někdy rádi do Japonska podívali, určitě máte možnost. Nejrychleji se do Japonska dostanete letecky. Cesta trvá okolo 15 hodin. Záleží samozřejmě na každém, jak moc velký dobrodruh vlastně je. Do Japonska je možné vypravit se i na vlastní pěst. Nevýhoda je ale v tom, že po ruce nebudete mít delegáta nebo průvodce, který se rozhodně hodí. Nikdy byste neměli zapomenout sjednat si cestovné pojištění, protože pokud se vám zde něco stane a vy nebudete pojištění, zaplatíte opravdu velký balík peněz, jelikož lékařská péče zde není nejlevnější.
Velmi zajímavé je, že v Japonsku žili první lidé už před 5 tisíci lety. Jedná se tedy o dobu kamennou. Nejen písmo ale i buddhismus je zaznamenán dokonce již od 6. století před naším letopočtem. Není žádným tajemstvím to, že si Japonskodlouho na svou půdu nepouštělo žádné cizince. Stalo se tak až v roce 1850.
Určitě i vy uznáte, že má japonská architektura své kouzlo. Mnozí by mohli tvrdit, že je až dech beroucí. Pokud patříte mezi milovníky přírody, pak byste rozhodně Japonsko měli navštívit. Příroda je velmi rozmanitá a dokáže mnohé nabídnout. Lidé, kteří zde někdy lyžovali tvrdí, že je Japonsko v tomto ohledu mnohem lepší než Alpy a to kvůli vlhkosti sněhu.
Je možné navštívit a zároveň si odpočinout v minerálních lázních, kde vás potká bohatý program. Jestliže patříte mezi milovníky kultury, pak i vy si přijdete na své.
japonsko ósaka
Milujete kuchyni? Pak je pro vás japonská kuchyně tou pravou. Má rozhodně co nabídnout.
Pokud máte někdy v plánu do Japonska zavítat, pamatujte si, že nikdy nesmíte smrkat na veřejnosti. Srkat je ale povoleno, jelikož tím dáváte najevo, že vám chutná.

Publikováno v Nezařazené