Jak se učit cizí jazyky?

Cizí jazyky jsou pro člověka důležité, pomůžou vám k lepšímu uplatnění v práci nebo si dokonce můžete najít práci v zahraničí, kde jsou určitě lepší platové podmínky. Jazyky ale využijete i ve svém volném čase a to zejména při cestování. V cizí zemi se vám určitě hodí alespoň základy anglického jazyka, abyste se dorozuměli a nemuseli se tak pokoušet domluvit „rukama nohama“.
pták u slovníku
Nejlepší cestou jak se naučit cizí jazyk je zapsat se do nějakého kurzu, zde je většinou rodilý mluvčí, který vás daný jazyk naučí nejlépe. Kurzy můžete využít i pokud ještě studujete, při studiu je vás v jedné třídě velké množství a učitel nemá dostatek času se vám věnovat, kurzy jsou tak výborným doplňkem.

Učit cizí jazyk se však můžete i sami doma, existuje spoustu učebnic pro samouky a v dnešní době se lze zúčastnit i internetových kurzů nebo si stáhnout chytré mobilní aplikace, kde se můžete jazyky učit hrou. Dobré je se také vydat na nějaký kurz do zahraničí, nic vám nepomůže lépe, než když budete muset v daném jazyce mluvit celý den a nebude zde nikdo, kdo by s vámi mluvil česky.
hra s přáteli
Důležité je hlavně mluvit a nestydět se, lidé v zahraničí se vám nebudou smát a jistě vás pochopí, i když uděláte nějakou chybu, nebo vám pomůžou, když si nevybavíte některé slovíčko.

Snažte se také koukat na filmy a číst knížky v daném jazyce. To vám také nesmírně pomůže, filmy si můžete pustit nejdříve s titulky v českém jazyce, později v cizím jazyce a nakonec budete rozumět filmu i bez titulků. Pokud čtete knihu v cizím jazyce, není potřeba si překládat každé slovíčko, je to i nereálné, abyste každé druhé slovíčko hledali ve slovníku, stačí, když pochopíte kontext a celkový příběh. Tímto způsobem se také naučíte nová slovíčka a rozšíříte si tak slovní zásobu.

Najděte si nějakého kamaráda v dané zemi. S tím si pak můžete dopisovat a jazyk si procvičovat. Určitě vás případně opraví, abyste příště chybu už neudělali.
Důležité je hlavně jazyk neustále procvičovat a nepřestávat, jinak ho brzy zapomenete.

Publikováno v Nezařazené