Jak správně vybírat mobilní telefony?

V prvním případě si je třeba ujasnit, kolik chcete do telefonu vložit financí a k čemu budete telefon využívat.
Pokud chcete telefon firemní neboli pracovní, kdy víte, že budete hodně telefonovat, číst emaily atd. a nevadí vám sáhnout hlouběji do kapsy, určitě doporučujeme značku Apple se systémem IOS.
bílý mobilní telefon
Jedná se o telefony především vyšší třídy (cena je odpovídající), které nejsou určeny k hraní her a focení v úžasné kvalitě. Cena se však odvíjí od relativně výkonného procesoru vyrobený na zakázku a velkou pamětí. Uživatelské prostředí je v tomto případě velmi jednoduché i pro začínající lidi. Vynikající vlastností je právě onen systém IOS, který disponuje aktivní ochranou dat, tudíž váš telefon v případě odcizení může být zablokován (podobně jako bankovní karta) a lidé se nedostanou k vašim věcem. Cena těchto telefonů se pohybuje v rozmezí od 10 000 až po 34 000, podle typu a roku vyrobení.
Pokud chcete telefon využívat na hraní her, či focení fotek, rozhodně doporučujeme sáhnout po telefonech s operačním systémem Android, který disponuje velkou škálou her a aplikací přes „Google play“. Pokud hledáte optimální telefon, ať už pro děti nebo pro starší, doporučujeme zvolit značku „Xiaomi“. Tato značka vyrábí vlajkové telefony střední třídy a v současnosti vyhrává první místo v ceně „za málo peněz, hodně muziky“. Nejnovější třída „Xiaomi mi 9“, je osazena výkonným procesorem „Qualcomm Snapdragon 855“, který vám umožní hrát i náročnější hry.  Určitě vás nadchne i špičkový design se skleněným zadním krytem, který hraje všemi barvami duhy. Zaoblené strany pak doplňuje 6.39 palcový AMOLED displej, který zabírá téměř celou přední stranu. Dalším potěšením je fotoaparát s 48 Mpix čočkou doplněný širokoúhlým objektivem a objektivem na noční fotky, který má větší světelnost, tudíž vaše fotky nebudou zrnité. S tímto fotoaparátem dokážete vykouzlit i fotky, za které by se mnozí nestyděli na zrcadlovkách. Dále pak nahrávání videí ve 2160 p (4k) nebo možnost nabíjení přes USB-C či bezdrátové, podporující až 20w nabíjení. Tento telefon je v současné době za 10 000 a má i slabšího brášku „Xiaomi mi 9s“, který se pyšní menší cenovkou. Vzhledem k jeho velkému displeji a skleněnému zadnímu krytu opět nemůžeme však čekat odolnost proti pádům.
ipad samsung
 Jestli hledáte telefon, po kterém požadujete, aby měl zvýšenou odolnost, doporučujeme zamířit spíše na značky „CAT“ (ano ta firma co dělá bagry a motory), či „DOOGEE“. Tyto telefony jsou opatřeny krytím IP68 a IP69K, což jim umožňuje přežít pády na zem, či do vody, práci v prachu a podobných podmínkách. Jsou opatřeny baterii s vysokou kapacitou (4650Mah), která z tohoto stroje dělá neúnavného spolupracovníka. Tento telefon se tedy hodí například pro ty, co dělají v odvětvích průmyslu a vědí, že jim ten telefon občas spadne. Nenechte se však zmást, postupem času i tyto telefony dostávají výkonné procesory, takže i tyto stroje nejsou „žádné ořezávátka“.