Jak stahovat videa z YouTube

Platforma YouTube je největší internetový server pro sdílení videí a je jedničkou na světě v počtu shlédnutých videí. Na portál je denně nahráno přes dvě miliardy videí. Co ale vlastně YouTube je? YouTube je promyšlené webové sídlo pro sdílení videa a z hlediska technologie jeho přenosu ho řadíme mezi stránky používající progresivní stahování. Byl založen v roce 2005 třemi zaměstnanci PayPalu.

download

V listopadu roku 2006 byla platforma zakoupena společností Google za 1,65 miliardy dolarů. Od roku 2008 je YouTube také v českém rozhraní. Česká republika byla desátou zemí v Evropě, kde byl YoutTube lokalizován. V roce 2018 YouTube měsíčně navštívilo přes 5 mil. českých uživatelů. Nejsledovanějším videem v česku je píseň Katarze od hudební skupiny slza s více než 110 miliony zhlédnutími. Celosvětově nejsledovanějším videem je dětská písnička Baby shark s 10 mld. zhlédnutími. V některých zemích je přístup na stránku dokonce blokován.

logo

YouTube svým uživatelům povoluje nahrávat videa, zhlédnout je, sdílet i komentovat. Najdeme tam různé videoklipy, filmy, video – blogy, vzdělávací videa, seriály, tréninkové programy, hobby videa apod. Spoustu videí bychom chtěli uschovat i ve svém počítači. Díky YouTube video downloader lze videosoubory stáhnout bez použití nainstalovaných programů a to zcela zdarma. Stáhnout hudbu nebo film z platformy lze online během několika sekund až minut. Postup je naprosto jednoduchý. Prvním krokem je otevřít si online downloader YouTube, v druhém kroku si musíte zkopírovat odkaz videa z YouTube, který chcete stáhnout a překopírovat ho do konzole a třetí a poslední krok je začít stahovat video. Stahovat můžeme jak do počítače, tak třeba i do chytrého telefonu. Výstup souborů nemusí být vždy jen video, ale i písničky v podobě MP3. Stahování je snadné, rychlé a spolehlivé.