Jak zvýšit příjem bílkovin

Bílkoviny neboli proteiny jsou důležitou součástí naší stravy http://www.vitalite.cz/blog/vliv-stravy-na-zdravi a patří mezi naše hlavní a nezbytné živiny. V některých případech je vhodné jejich příjem ve stravě ještě o něco zvýšit. Jsou to například případy, kdy pravidelně cvičíme, posilujeme, nebo když držíme nějaký typ diety. Nedostatek bílkovin ve stravě se projevuje právě třeba úbytkem svalové hmoty. Dlouhodobější nedostatek bílkovin v potravě vede ke zvýšené únavě, horšímu hojení ran a také k problémům s imunitou. Nedostatek bílkovin také může způsobovat kožní změny a zvýšenou lámavost nehtů. Kromě fyzických dopadů má také snížený příjem bílkovin vliv na lidskou psychiku, v takových případech se mohou objevit třeba depresivní stavy.svalnaté tělo
Problém s nedostatečným přijímáním bílkovin mohou mít hlavně ti, kteří nekonzumují živočišné produkty, tedy maso, vejce nebo mléčné výrobky. V takových případech je pak vhodné bílkoviny doplnit jiným způsobem tak, aby tělo netrpělo jejich nedostatkem.
JAK ZVÝŠIT PŘÍJEM BÍLKOVIN
Nepatří zrovna maso nebo mléčné produkty mezi vaše oblíbené potraviny? Pak zbystřete. Pokud nejíte příliš často maso, vejce a mléčné výrobky, je vhodné, abyste bílkoviny doplnili do těla jiným způsobem, třeba v rostlinné podobě. Pomoci vám mohou nejrůznější doplňky stravy. Ke zvýšenému příjmu bílkovin je vhodná také konzumace hrachového proteinu Naklíčeno. Tento produkt má podobu prášku a jeho pravidelným užíváním si zajistíte dostatečný přísun bílkovin.posilování břišních svalů
Jak užívat hrachový protein v prášku
Hrachový protein v podobě prášku jednoduše rozmícháte ve vodě nebo šťávě a je ihned připraven ke konzumaci. Přidat ho můžete také do kaší nebo smoothie koktejlů, takže ho v podstatě ani v pokrmu nepostřehnete.
Dodejte vašemu tělu důležité bílkoviny v rostlinné podobě díky hrachovému proteinu a podpořte růst svalové hmoty nebo zdravé hubnutí.