Malované putovní kamínky

Možná už jste také na cestě do práce či z práce, na procházce se psem, při výletě s rodinou nebo prostě jen tak někde na větvi stromu, keře, na kameni, pařezu, u lavičky v parku, u cesty v trávě zahlédli cosi pohádkového – tak trochu kouzelného – malovaný kamínek! Malůvky jsou různé – podle toho, jaký měl jejich tvůrce právě nápad a také náladu. Nemalou roli v motivu malůvky hraje i samotný tvar a velikost kamínku, které tak jako by napovídaly, co namalovat. Domeček, zvíře, květinu…

malovaný kamínek

Tvůrce obrázku na kamínku určitě potěšíte, když kamínek vyfotíte z obou stran a fotky vložíte na profil facebookové skupiny s názvem „Kamínky“ – www.facebook.com/groups/kaminky. Uveďte zde do příspěvku také místo nálezu a PSČ (bez mezery) ze zadní strany kamínku, aby mohl jeho tvůrce sledovat, kudy kamínek putuje. Pokud napíšete i něco navíc, dobrý nápad. Na zadní straně kamínku je napsané logo Facebooku – „f“, název skupiny – „Kamínky“ a poštovní směrovací číslo místa, kde byl namalovaný.

Kamínek si může nálezce ponechat, ale mnohem lépe bude, když jej pošle dál do světa. Udělá radost dalším nálezcům, ale i samotnému kamínku, který tak pozná nejrůznější místa a lidi. A jak kamínky putují:

  • Je možné předat kamínek někomu jinému.

  • Dá se vyměnit za jiný.

  • Položí se na nějaké pěkné viditelné místo.

malované kamínky

Najdete-li na zadní straně kamínku místo PSČ – tajný kód, je třeba se zaregistrovat na www.kamenuj.cz Máte-li už účty u Twitteru nebo Googlu, tak se stačí jen přihlásit. Na rozdíl od facebookových kamínků se tyto tajné kódy nezveřejňují. Fotí se kamínky jen z té vrchní – namalované strany. Pokud chcete kamínek dále sledovat – kam putuje, tak je dobré si onen tajný kód někam poznamenat. Při přihlášení se ke sledování cesty kamínku vám budou chodit e-maily, které vás tak s trasou jeho putování seznámí. Na „kamenuj.cz“ se mohou sdílet i nalezené kamínky, které mají na zadní straně napsané směrovací číslo (PSČ).

Pustíte se také do namalování kamínku? Dobré je použít například akrylové barvy, které se při dešti nesmyjí. Hodně zábavy!

Publikováno v Hry