Mýty o ženském pohlaví

Rozhodně jsme se setkaly s tím, že nás za něco muži osočovali. Měli ale vždy pravdu nebo jsou to jen mýty, o kterých se baví s ostatními chlapy v hospodě?

Že nerady pijeme a přímo nesnášíme pivo?

LEŽ. Ne každá z nás je sice takovou milovnicí piva a alkoholu jako muži, ale rozhodně se mezi námi najde spousta žen, které pivo milují a za nic na světě by ho nevyměnily. Proto si myslím, že tohle je rozhodně jen mýtus.
krásné děvče na schodech

Že si nedokážeme představit život bez potomků?

LEŽ. Ne každá žena má v sobě mateřské pudy a třeba už od mala se dětem straní a v životě by ji nenapadlo zakládat rodinu. Každopádně ano, existují i úplné opaky žen, které se už od malička těší na to, jak založí rodinu a budou vychovávat děti.

Že musíme pořád jen vařit a uklízet?

LEŽ. Je sice pravda, že je to společností nějak tak předurčené, že bychom měly od rána do večera být v zápřahu a buď vařit oběd nebo večeři anebo uklízet. Poslední dobou se ale nějak rozšířil trend, že na rodičovskou chodí muži, a tak zastávají všechny tyto úlohy oni.

Že bychom pořád jen nakupovaly?

ČÁSTEČNĚ PRAVDA. Rozhodně nás baví si nakupovat věci pro sebe a některé ženy jsou do nakupování velké maniačky a nedělaly by nic jiného než nakupovaly, ale samozřejmě, že existují i ženy, které nakupování nebaví a radši i do obchodu pro pečivo posílají své muže.
veselé ženy

Že umíme dělat dvě věci naráz?

PRAVDA. A co teprve dělat klidně i pět věcí naráz? I toho jsme některé schopné, třeba taková žena v domácnosti musí zvládat tolik věcí naráz, že tak moc nepracují ani někteří muži za týden. No jo, máme to holt těžké, a to jsme si to ani nemohly vybrat. Ale už nám to bylo přiděleno, tak musíme udělat a zvládnout vše, co je v našich silách i mimo ně.

Řekla bych, že něco k těm nejčastějším mýtům jsme si něco řekly a jsme připravené na další, které během našeho života vzniknou. Ať už je vymyslí muži nebo nějaká jiná stvoření.