Nakupování po internetu není dokonalé

V dnešní době moderních technologií jde skoro vše, co si zamaneme, dokonce i nakupovat přes internet. Patnáct let dozadu to byla výsada pouze několika IT specialistů, jelikož krom počítačových komponentů se takto nedalo nakoupit skoro nic. Tyto dřevní doby jsou už ale nenávratně pryč a v současnosti si můžete tímto způsobem objednat prakticky cokoliv. V Praze a dalších větší městech je dokonce možné koupit si čerstvé pečivo. Skoro už odpadá důvod, proč chodit do standardních obchodů. Slovíčko „skoro“ je zdůrazněno schválně, jelikož ani internetové nakupování není bez chyb. A některé jsou hodně velké.
Nákup přes internet
–        Když si něco objednáte, musíte vždy minimálně jeden den počkat, většinou však déle. Když zajdete do obchodu, vyberete si zboží a zaplatíte, odnesete si ho hned domů. V případě, že zvolíte on-line nákup, budete se muset často obrnit trpělivostí, a to i když je zboží avizované jako naskladněné. Mnoho e-shopů totiž mlží a chce takto nalákat zákazníky. Vy si objednáte a oni třeba ani nemusí mít danou věc na skladě. To znamená, že objednávka bude po čase stornovaná, nebo že vám zboží dojde za hodně dlouho.
Ikonka nákupní košík

–        Ne všechny obchody na internetu jsou dokonalé prověřené a transparentní. Mnohé nabízejí sice lákavé ceny, ale za touto poutavou nabídkou se často skrývají pouze podvodníci. Sice není řečeno, že nižší cena automaticky znamená podvod, ale pokud bude až příliš nízká, rozhodně byste se nad tímto faktem měli alespoň pozastavit, zvláště, když v jiných obchodech bude zboží mnohem dražší. To je neklamný důvod, že se jedná o podvodníky.
Platba kartou
–        V kamenném obchodě si můžete všechno osahat nebo dokonce vyzkoušet. Minimálně máte s danou věcí vizuální kontakt, což při výběru pomáhá. Když ale budete využívat k nakupování internet, žádnou takovou výhodu mít nebudete. Maximálně vám ukáží obrázek a popis výrobku. Do jistě míry tak nakupujete zajíce v pytli.