Nakupování přes internet nebo v kamenných obchodech

Určitě rádi nakupujete, ať už to jsou potraviny, kosmetika, oblečení, vybavení bytu či domu. Dáváte přednost kamenným obchodům nebo raději sedíte doma na sedačce a nakupujete přes internet. Teď si řekneme, čemu dáváte přednost. V čem jsou výhody a nevýhody.

 elektronický nákup

·         Nakupování v kamenných obchodech je dobré v tom, že vidíte kupované věci přímo na živo. Ať už je to oblečení nebo něco jiného. Výhoda je v tom, že si oblečení můžete přímo zkusit. Když Vám nesedí, je možné si vyzkoušet jiný kousek, dokud Vám daný kus nepasuje přesně. Víte, že si kupovaný kousek odnesete hned domů. V tom je výhoda, když sháníte něco na poslední chvíli. Nemusíte čekat, než to pošta doručí. Kamenné obchody jsou otevřené jen určité hodiny. Proto, když jsou lidé dlouho v práci, tyto kamenné obchody nestíhají a to může být nevýhodou. Platba v kamenných obchodech je buď hotově, nebo platební kartou. V dnešní době je platba kartou velice rozšířená.  Stačí jen kartu přiložit a vše se provede automaticky. Bezdotyková platba je rychlá a nemusíme mít u sebe hotovost.
kamenný obchod

·         Nakupování v obchodech přes e-shop je výhodou pro dlouho pracující lidé. Kteří nemají tolik času se do obchodu dostat. Výhodou je nakupování v jakékoliv hodině. Když přijdeme večer z práce nebo brzo ráno když ještě všichni spí. Svůj nákup můžeme uskutečnit kdykoliv, kdy budeme chtít. Na internetu je spousta prodejců, kteří prodávají stejné věci a liší se cenou. Je proto možné si zvolit obchod, jaký budeme chtít. Který nabízí nejlepší podmínky. Nevýhoda je, že na produkt budeme čekat, než ho doručí. Můžeme si ho nechat zaslat přímo domů, nechat si ho poslat na poštu nebo na nejbližší místo kde skladují balíky. Tyto služby se nazývají Uloženka, Zásilkovna a další. Výdejní místa mají otvírací dobu většinou delší než klasická pošta. Platba se dá uskutečnit pomocí karty buď převodem, nebo internetovou platbou. Můžeme si nechat balíček poslat na dobírku. Je více možností, které můžeme zvolit.

 

Proto usuďte sami, nakupujete radši z pohodlí domova nebo přes internet? Kterou variantu volíte. Obě dvě mají své výhody i nevýhody.