Náš chrup

Vždy, pokud něco sníme, změní v našich ústech prostředí. Ale horší je to, že nám například mezi zuby zůstanou části potravy a tehdy to začne.

Nějaký velitel baterie zavelí všem, ehm, no vlastně bakteriím a ty začnou útok. Pomocí žebříků a různých vrtaček a trhacích materiálů začnou systematicky narušovat zubní obranu. Zuby, nebo jejich ochránci, budeme jim říkat zubníci jsou proti nim samotní bezbranní a potřebují pomoci. Bakterie již již dobývají sklovinu, zubníci strachy ječí a prchají do všech stran a útočníci již již slaví výhru.

Zubní kartáčky

Jenže nyní přichází zvrat. Do úst něco štětinatého vniká a začíná narušovat vyrovnané šiky nepřátel, a tak tentokrát s jekotem prchají zase oni. Pomocník, hlavní kartáčník mezi nimi šíří paniku. Zároveň používá nějakou odpornou pěnu, která je nutí prchat zbaběle kam se dá, a tak je zabíjí.

Bitva je skončena a už jen zbytky bakterií se krčí v mezizubních prostorech. Ale i zde jsou nalezeni mezizubním „šprtátkem“, nebo nití. Pohroma pro zlé bakterie je hrozná a skoro nikdo už nezůstal. Jen tu a tam zříme nějakou potvůrku utíkat s ranečkem přes jazyk a kolem stoličky vpravo nahoře. Doufá, že najde někoho přeživšího. Ano, sem tam ještě někdo je, ale pak přichází poslední smrtící úder, totiž tsunami. Tekutina je všude a tím bakterie končí všechny a už je ani nemá kdo pochovat.

Jistě jste poznali že ona závěrečná fáze útoku proti nim byla nějaká ústní voda. Ta však sama o sobě nepomůže, musí spolupracovat jak se zubním kartáčkem, tak i pastou a například nití.

zuby

O tom všem by nám mohl vyprávět například odborník na chrup, zvaný lidově zubař. Když se pak řekne zubní ordinace Liberec, víte, kde takového odborníka vyhledat. Stačí klik na odkaz a máte ihned kontakty a můžete se okamžitě objednat. Pravda, takovou pohádku, jako jste četli zde vám asi vyprávět nebude. Ale rozhodně vám dá napadený chrup do pořádku, když vaše zuby boj s bakteriemi prohrály.