Nechte na hlavě


Výběr sestřihu
I v případě, že vstupujete do salonu s naprosto konkrétní představou toho, co chcete v následujícím období nosit na hlavě, oceníte pohled ostříleného profíka. Je totiž možné, že účes, který vás tak okouzlil na titulní stránce časopisu, není vhodný pro váš typ vlasů nebo tvar obličeje, na což by vás zkušená kadeřnice měla upozornit.
kadeřnické křeslo
Výsledkem takové „bojové porady“ by v takovém případě mělo být i navržení pro vás vhodnější alternativy. Je samozřejmě jen na vás, jestli dané rady uposlechnete, nebo budete trvat na svém, rozhodně není na škodu argumenty vlasového odborníka minimálně zvážit.
profi kadeřnice
Patříte-li k těm, kteří mají o novém účesu spíše vágní představy, zkušená kadeřnice by měla umět poradit i vám. Také tady by alfou a omegou měla být kvalita vlasového porostu a tvar obličeje a i tady má hlavní váhu váš názor.
Dlouhovlásky se mnohdy obávají kadeřnických salonů jako čert kříže a zanedbávají i vlasům prospívající zastřihování konečků. To všechno z obavy, že kadeřnici „ujede ruka“ a zkrátí jejich hřívu víc, než by si přály. I tady se tedy ukazuje důležitost úvodní porady – vlasová odbornice by vás sice měla upozornit, o kolik je prospěšné vlasy zkrátit k jejich ozdravění, v žádném případě by ale jejím hlavním argumentem neměly být nůžky.

Provedení
Jistě, přišli jste si pro nový účes, v mnoha salonech se vám ale snaží zpříjemnit i čas strávený jeho „výrobou“. Ať už je to sklenice vody na osvěžení, oddechové časopisy nebo konverzace na neutrální téma, tyhle malé zbytnosti umějí chvíle, které jste vyhradili jen sami sobě, udělat ještě uvolněnější.
Před umytím vlasů mnohdy dostanete nabídku na určitý typ vlasové péče, vhodné pro vaše vlasy. Cena služby se v tomto případě zvýší, ale využití určitě stojí za zvážení. I při občasném použití jsou tyto přípravky zpravidla velmi účinné a výsledek je patrný okamžitě.
I během stříhání můžete ještě do účesu zasáhnout a zkušený kadeřník by vám měl tuto možnost minimálně nabídnout. Někdy se teprve během vlastní práce objeví nová možnost provedení nebo okamžitý nápad na zlepšení, takže se vyplatí sledovat nůžky a brát tyto návrhy v potaz, případně přicházet s vlastními.
kluk u holiče
Výsledný styling
Abyste odcházeli s „novou hlavou“, důležitým úkonem je i konečná úprava účesu. Většinou je na vás, jestli budete chtít účes pouze vyfénovat, nebo i zafixovat lakem či tužidlem. Pokud jste zvyklí si i po návštěvě salonu vlasy ještě „dotvarovat“ prsty, zůstaňte raději u fénu, chcete-li si naopak vychutnávat nový look co nejdéle tak jak je, směle do tužidel.
Něco jste samozřejmě okoukali už během práce, ideálně byste ale měli „na cestu domů“ dostat ještě stručný návod, jak o nový sestřih pečovat (mytí, sušení, styling) a po jaké době se objednat k jeho oživení. V ideálním případě byste se měli na chvíle, které opětovně strávíte v kadeřnickém křesle, těšit už při odchodu.

Publikováno v Nezařazené