Odchod do důchodu

Blíží se doba, kdy máte odcházet do důchodu a těšíte se nebo se děsíte? Odchod do důchodu je velká změna v našem životním rytmu. Nemuset ráno vstávat do práce, na to si jistě každý rád rychle zvykne, jenže co dělat, abychom úplně nezlenivěli a udrželi si, pokud možno, stále aktivní život a nezavřeli se jen mezi čtyři zdi našeho bytu?

důchod

Do důchodu se můžete těšit, ale mnoho lidí se do důchodu nežene. Uvědomují si, že přijdou o společnost dalších lidí, o spolupracovníky, se kterými trávili spoustu času v práci a mnohdy i po práci. Navázali v práci mnohé kontakty a nyní mohou mít strach, že o ně přijdou. Dosažení důchodového věku není příkazem, že do důchodu musíte odejít, jen máte tu možnost. Pokud do důchodu odejít nechcete, zaměstnavatel nemá žádné pravomoci vás tam poslat. Na čem je výhodné se domluvit bývá částečný pracovní úvazek. Zaměstnavatel nepřijde o vaše zkušenosti a vy nevypadnete úplně z kolektivu a pracovních povinností, a přitom budete mít více času na odpočinek.

důchod

Pokud se rozhodnete do důchodu odejít, měli byste stále dodržovat nějaký pravidelný denní rytmus. Vstávat pokud možno denně ve stejnou hodinu a hlavně, zůstat aktivní! Ano, vaše tělo už vám nedovolí špičkové sportovní výkony, ale to neznamená, že nemůžete denně ven na procházku nebo projížďku na kole, navštěvovat své přátele či rodinu.

Pro ty, co odcházejí do důchodu a nechtějí zůstat sedět doma tu máme nabídku. Co si za ušetřené peníze koupit byt v Chorvatsku? Prodej bytu Chorvatsko Najadranu.cz může být příjemným zpestřením vaše odchodu do důchodu. V Chorvatsku je mírnější podnebí, takže zimy tam nejsou tak mrazivé jako u nás, a proč nepobýt v této krásné zemi třeba celý rok. Odchodem do důchodu se náš svět změní, ale pokud zůstaneme aktivní, je to doba, kterou si můžeme do sytosti užít. Bez starostí, bez povinností.