Péče o trávník

Pastva pro oči

Trávník se požívá na spoustě místech, protože po něm můžeme pohlédne chodit. Kdyby na daném místě byla pouze hlína, tak naprší a snadno se při chůzi zašpiníme. Sice se dá využít třeba beton a zámková dlažba, což na chodník či vjezd ničemu nevadí, ale je zbytečné pokrývat jimi velké plochy, protože tráva vypadá mnohem lépe a pro přírodu je samozřejmě mnohem lepší. Abychom ji však měli opravdu pěknou, tak je potřeba se o ni starat.

posečený trávník

Je potřeba věnovat se sekání, aby nám zhoustl a vypadal dobře. Dále je zapotřebí poskytnout mu všechny potřebné živiny, přičemž na to se prodávají speciální hnojiva. Často se nasypou před deštěm, aby je voda rozpustila a dostaly se ke kořenům. V létě dávají této rostlině dost zabrat vysoké teploty a sluneční záření, což do ní může vypalovat žluté fleky. Abychom se tomu vyhnuli, tak je potřeba dostatečná zálivka, a to při takovém počasí nejlépe každý den. Pozor musíme také dávat na plevel.

Sečení

Jestliže máme trávník, tak je potřeba jej sekat. Záleží na tom, o jak velkou plochu se jedná. Jestliže máme třeba předzahrádku a dvůr, tak nám může bohatě stačit elektrická. U větších ploch je lepší benzínová, protože nemusíme řešit kabel ani nabíjení baterie. Takto zvládneme sečení své zahrádky bez potíží. Horší už je to s velkým pozemkem jako je louka, protože zde už je potřeba větší technika typu traktor. Jestliže nemáme potřebné stroje či čas, tak to nevadí, protože Sečení v Brně Seceni-mulcovani se zabývá právě takto velkými pozemky.

obracení trávy

Mají na to potřebné stroje i zaměstnance, takže práci zvládnou levou zadní. Rozhodně nejezdí jen těžkou technikou, protože jestliže to dané místo vyžaduje, tak zbytky dokončí křovinořezy, aby vše bylo hezky posečeno. Kromě sečení můžou zařídit i mulčování, což už je dle přání zákazníka. Služby jsou za férové ceny, takže jestliže budete potřebovat posíct větší pozemek, tak víte, na kterého odborníka se obrátit.