Podnikající ženy

Jak je to se ženami, co se týká podnikavosti? Jsou oproti mužům v nevýhodě, mají to lehčí nebo těžší? Za tím, proč mezi podnikateli najdeme méně žen, než mužů, stojí dvě zásadní věci, málo finančních prostředků a to, že si ženy nevěří. Ale i tak najdeme spoustu těch, které se překážek nebály a odvážily se vstoupit do světa podnikatelského.  
Využívají toho, co znají z domácnosti a co ovládají. Vrhají se tedy do oblastí vaření, pečení, šití, zabývají se designem, provozují prádelny, čistírny, hlídání dětí, věnují se oblasti vizáže, tvoří šperky apod.
mladá podnikatelka
Většinou v práci dokáží plnohodnotně uplatnit to, co bylo doposud pouze jejich koníčkem, v čem se cítí jako ryba ve vodě a hlavně, co je baví a naplňuje. Snaží se být variabilní, hledat mezery na trhu a také se přizpůsobit požadavkům budoucích i stávajících zákazníků. Někdy stačí opravdu jen málo, dobrý nápad a úspěch na sebe nenechá dlouho čekat. Není výjimkou, že leckdy dokonce dosáhne i za hranice naší země.
Dámy, podnikatelky, kromě své náročné práce musí samozřejmě zvládat i domácí povinnosti, péči o partnera a děti. Možná to je právě jeden z důvodů, proč v této oblasti nacházíme málo žen. Podnikání je hlavně v samých počátcích hodně náročně na čas a někdy se hodně obtížně skloubí s péčí o rodinu. Pokud ovšem má žena podporu rodiny a ta je ochotna převzít na sebe část jejích domácích prací, pak jde všechno o něco lépe. Navíc ženy dokáží do všeho, co dělají, vložit kus sebe, svého já a jsou ochotny do toho dát opravdu všechno bez ohledu na čas. K tomu, co dělají, přistupují zodpovědně.
flashka na pc
Každoročně probíhají v různých městech České republiky srazy žen – podnikatelek, aby si zde mohly předat své zkušenosti a postřehy, které získaly během své podnikatelské činnosti. Není nad dobrou radu a navíc ty, které se již na trhu prosadily, mohou pomoci těm, které se teprve na tento krok chystají.

Publikováno v Nezařazené