Podporujte své dítě v kreativním myšlení

Pohyblivost a zručnost jdou ruku v ruce. To samozřejmě znamená, že kreativita závisí na umění pohybu. A to ve všech oblastech kreativity, od sportu až po čtení. Zvláštní zjištění, že?
–          Originalita myšlení spočívá ve svobodě projevu a pohybu
Pokud dítě upozorníte na přehnanou gestikulaci, pravděpodobně mu ubíráte na možnosti a schopnosti vytvořit si vlastní schopnost přemýšlet tvořivě, přemýšlet jinak. To také souvisí s inteligencí a schopností osobního rozvoje.
dítě s bubínkem

Inteligenční centrum je úzce spjato s pohybovostí a zručností

Koncový mozek – to je tajemství úspěchu. Pokud se začne v ranném dětství zvětšovat, šance je velká, že dítě bude vysoce inteligentní. Gestika a inteligence se vzájemně ovlivňují a podporují.
kojení na lavičce

Jak dosáhnout úspěchu?

1.       Kojení
Mnoho výzkumů potvrdilo, že kojení má pozitivní vliv na vývoj dítěte, včetně jeho inteligence. Kojte je více než šest měsíců a výsledků se dočkáte.
2.       Sport je základ
Za každou cenu své dítě podporujte ve sportování. Pravidelná fyzická aktivita zvyšuje šance ke kreativnímu růstu a správnému fyzickému vývoji. Navíc to dětem pomáhá se sociálně začlenit.
3.       Správná výživa
Dítě by mělo mít tak pestrou stravu, jak je to jenom možné. Ovoce, zelenina, ryby, černé pečivo a pestré oblohy. To je to nejdůležitější, co dítěti musíte dávat. Nezapomeňte ovšem na to, že mozek jede výhradně na cukr. Dopřávejte dětem svačinky s dostatečným množství „zdravých“ sacharidů.
4.       Hudba je pro malé děti důležitá
Kanadští vědci zjistili, že hudební výchova podporuje u dětí vzrůst IQ. Zajímavé na tom je, že hraní na hudební nástroj není tak účinné, jakým se prokázal být zpěv. Nehledě na talent dítěte, podporujte je proto v hudbě a v tom, aby si zpívalo. Očividně to rozvíjí mozek a kreativitu nejvíce.
holčička na kruhách
5.       Četba
Všichni víme, že čtení je ro děti velice důležité v mnoha oblastech. Pomáhá zvětšit slovní zásobu i fantazii. Také ale zjistili, že čím více dítě čte, tím vyšší má IQ.

Publikováno v Nezařazené