Působivé dveře s ratanovou vůplní.

Pokud zrovna plánujete pořízení vestavěné skříně a chcete opravdu širokou nabídku materiálů, ze kterých budou zhotoveny dveře vaší skříně, podívejte sa stránky firmy STEN. Budete doslova šokováni, protože materiálů jsou tu k výběru stovky. To jste nečekali, že? Třeba lamino dřevodekor. Lamino byste od dřeva nerozeznali a těch odstínů! Od bělavé, světle hnědé, přeš šedavé odstíny, až do té nejtmavší hnědé. Různá kresba let dřeva. Ale lamino v dřevěném vzezření není zdaleka jediné. Jsou tu lamina barevná. Barvy jmenovat nebujdu, jsou tu všechny a dokonce v nejrůznějších odstínech. Přes jemné až po syté a výrazné. Jestli chcete skříň barevnou, tak si také určitě vyberete. A pokračujeme dále. Dveře je možné také vyrobit skleněné, nebo zrcadlové. Zrcadlové mají jednu výhodu, oni vám opticky zvětší místnost.

ratan

A ještě nekončíme, můžeme si vybrat i materiál LOOM, což je jakýsi výplet. Je buď šedý, nebo v různých hnědých odstínech. Ale rozhodně nejzajímavějším materiálem na výplň dveří je ratan. Máte ratan rádi? Z ratanu se vyrábí křesílka a stolečky a v posledních letech také zahradní nábytek. Moderní pohodlná křesla, nebo skládací židličky, celé komplety, pohovky. Tento moderní zahradní nábytek se ovšem nevyrábí z ratanu přírodního, ale z umělého. Jeho výhodou je vysoká odolnost při změnách počasí. Nevadí mu totiž ani déšť, ani sluneční paprsky, zvládne rychlé ochlazení a jeho vlastnosti se nemění.

ratan

To znamená, že nebude měnit ani barvu, ani tvar, nebude praskat. Je vysoce odolný. Přírodní ratan se používá především v interiérech. Tam je klima vyvážené a ratan nemusí bojovat s žádnými povětrnostními excesy. Přírodní ratan Sten-skrine jsou vlastně liány palmy. Tyto liány mohou být dlouhé až 100 m a po celé délce zachovávají stejnou šířku. Liány se po odstřižení suší a dále zpracovávají. Následně z nich je ratanové proutí, které je ohebné a dobře se s ním pracuje. Dveře s ratanovým výpletem okamžitě přitáhnou vaši pozornost, jsou určitě nejzajímavější.