Rady, jak zhubnout a nezbláznit se z toho aneb všechno jde, když se chce

Hubnutí je vždy běh na dlouho trať, ne vždy ale doběhneme do cíle s úspěchem. Jak se dá zhubnout a nezbláznit se z toho? Zkuste dodržovat tyto rady.

Rady, jak zhubnout a nezbláznit se z toho aneb všechno jde, když se chce

Snažíte se zredukovat svou váhu, chtěli byste se ve svém těle cítit zase dobře nebo hubnout musíte, protože vám to nařídil lékař? Ať už je váš důvod jakýkoliv, žádný z začátků není snadný, a když jde o hubnutí, je to ještě složitější. Jak dosáhnout úspěchu, netrápit se hlady a být stále v pohodě?

pexels-photo-5799679

Nedržte dietu a to slovo nikdy nepoužívejte

Hlavně si nikdy neříkejte, že držíte dietu. Proč? Tohle slovo zní hrozně a v každém z nás vzbuzuje pocit, že si musíme něco zakazovat. Přitom, i když se snažíme zhubnout, nic bychom si zakazovat neměli a to nikdy. Je potřeba k tomu přistupovat jinak, nezakazujte si ani to, co máte rádi a třeba to není úplně se zásadami zdravé výživy. Prostě jezte to, co máte rádi, jen v omezeném množství, nepřejídejte se na noc a hlavně jezte pravidelně. Žádné jídlo není důležitější, než to druhé. Každé jídlo, které jíme je pro nás svým způsobem důležité. Je také nesmysl vyhýbat se večeřím a večer už vůbec nejíst, večer ale už jezte jen zlehka. Spát s prázdným žaludkem ale také není úplně ideální.

Opravdu to chcete?

BMI index je docela důležitý, už jste si jej spočítali? Podle něj dost dobře poznáte, jak na tom s váhou jste a zda je váš problém vážný nebo jde jen o to cítit se lépe. Od toho se odvíjí i to, zda vlastně vůbec zhubnout chcete, protože o to jde především. Pokud se do diety nutíte, chcete zhubnout pro někoho, nebo proto aby vám to v plavkách více slušelo, ne vždy to půjde tak snadno, jak byste čekali. Přeci jen o takto zásadní změně musíte být vnitřně přesvědčení. Ono totiž všechno začíná v hlavě a hubnutí nevyjímaje.

pexels-photo-2014691

Začínejte pomalu, zlehka a nikdy si nedávejte přehnané cíle. Když pak budete zklamaní, že něco nevyšlo tak, jak jste to chtěli, budete jen zbytečně zklamaní a potom se dříve nebo později na všechny diety a hubnutí vykašlete. Za každý i sebemenší úspěch se pak naopak odměňujte a chvalte se, i když shodíte jen jediné kilo, je důvod to oslavit. Pak se namotivujete a ostatní už půjde samo.

Hubnutí je skutečně dřina, ale může být i příjemná, když si to příjemné uděláte. Když navíc budete hubnout pomalu a postupně, výsledky budou znát a navíc si snadněji váhu udržíte.