Samostatný pomocník

Ano, máme na mysli ten robotický. Vše zařídí sám a my jeho práci pouze zkontrolujeme. Není to jen náhradník za ten „klasický“. Zajistí úklid nezávisle a pravidelně. Pracuje často a zajistí, že doma máme menší množství nečistot. A to nejen na podlaze, ale i jiných površích. V mnohých domácnostech již „šmejdí“. Pár důvodů, proč ho pořídit i do té naší, přinášíme v následujících řádcích.
ovládání vysavače
 
Je pečlivý a šetří nám čas
Toto zařízení jde na úklid vědecky. Má ve výbavě optické snímače, které vidí lépe než my. Zjišťují, jak je povrch uklizen, zda je zde prach nebo jiné nečistoty. Pokud se dostane na místo, kde je nepořádek, přepne do režimu vyššího výkonu. Také si ho pamatuje a navštíví ho častěji. Postará se o to, aby všechen prach, drobečky a chlupy našich zvířecích mazlíků (do chovatelských rodin je velice vhodný) zmizely a náš domov byl čistý. A nám šetří čas a námahu.
 
Snese i náročnější „terén“
Dnešní robotické vysavače jsou chytřejší než první modely. Mají senzory nejen na to, aby se vyhnuly překážkám, ale jsou chráněny i proti možnosti pádů z výšky. Nemusíme se bát, že se nám pomocník zřítí ze schodiště nebo ze skříně (i tam, do vyšších míst ho můžeme klidně „vypustit“).
uklízečka s mopem
 
Je ekologický
Pokud ho máme doma, nemusíme kupovat žádné přípravky na dezinfekci podlah. Postará se nejen o její čistotu, ale také ji vydezinfikuje. Pomocí UV lampy nebo technologie využívající k tomu nanočástice stříbra. Likviduje bakterie i roztoče. V tomto směru mají nové modely účinnost až devadesát devět procent. Proto jsou tyto vysavače velice vhodné do domácností, kde žijí alergici.
 
Vysype a nabije se sám
Jedná se o zařízení opravdu samostatné. Zásobník na první pohled nevypadá veliký, ale to ani není potřeba. Díky funkci automatického vyprazdňování je „bezedný“. Po jeho naplnění je práce přerušena a zajede se vysypat do své stanice. Zde se také dle potřeby sám dobíjí.