Sportovní kočárek s nafukovacími koly vás nezklame

Kočárky pro děti se vyrábí v mnoha provedeních a poměrně velký úspěch slaví zejména sportovní verze. Ty mívají velká nafukovací kola, která jsou přizpůsobena jízdě i v obtížnějších terénech.

Využijte velkých nafukovacích kol pro bezpečnou jízdu v terénu

Znáte kočárek, který se prezentuje pod názvem „golfky“? Souvisí to zřejmě s golfovým příslušenstvím, s nímž se pohybují golfisté v terénu, jenže jízda po golfovém trávníku vyžaduje minimální námahu a tam bez problémů vystačíte s malými kolečky golfových vozíků. Kočárek „golfky“ má samozřejmě také malá kolečka a je celkem logické, že se opět hodí spíše do terénu nenáročného, např. na rovný, zpevněný chodník, asfaltový silniční povrch, rovnou dlažbu a povrchy nákupních center a městských pěších zón.

kočárky pro děti

Jenže zdaleka ne všechny terény obecních a městských ulic jsou rovné a pevné, a když potřebujete s kočárkem vyjet někam na procházku na lesní cestu, k rybníku, na přehradu, k řece, na louku a do podobných míst, malá kolečka golfek se vám tu mohou zasekávat o kořeny, kameny, prohlubně, výmoly a výstupky a jízda bude velmi nepříjemná jak pro vás, tak i pro vaše děti.

parková zóna

Sportovní kočárky trojkombinace mívají naopak kola většího průměru, a nafukovací, což znamená, že s nimi mnohem snáz překonáte všechny drobné terénní nerovnosti. Můžete s nimi bez obav vyjet do přírody i na dovolené a pohybovat se venku za jakéhokoli počasí. Velká kola využijete i v zimě na kluzkém a částečně zasněženém povrchu, tím pádem lze o těchto kočárcích říci, že jsou univerzální pro každého, do všech ročních období a jakéhokoli počasí. Samozřejmě musíte brát ohled i na sebe a na dítě a nespoléhat na to, že vás kočárek ochrání před bouřkou, krupobitím, vichřicí či tornádem, pro tyto extrémní povětrnostní vlivy není stavěný žádný dopravní prostředek, natož pak kočárky pro děti.