Střevíce jako nové

Opraváren obuvi v posledních letech rapidně ubylo. Boty, zejména ty levnější jsou již delší dobu dostupnější a z povědomí majitelů bot se tak z velké části vytratila potřeba nechat si poškozenou obuv opravovat. Nicméně provozovny pro servis v rámci spravování bot nezmizely úplně. Ty které zůstaly, zákazníky mají, jejich služby jsou vesměs vítané, potřebné a oceňované. Opravny se, ostatně jako všechny služby, musely přizpůsobit situaci na trhu, to je nabídnout i něco navíc, než jen samotné opravování bot. Běžnou praxí také bývá, že jedna provozovna má usídleny sběrny ve více obcích či městech. švecV těchto případech pak tedy k takovému servisu patří i možnost vyzvednutí si opraveného v místě bydliště, kde žádná opravna obuvi fakticky není. Daná provozovna si pak v podstatě sváží zakázky z blízkého nebo vzdálenějšího okolí svého působiště. Některé servisy dále nabízejí doplňkové služby, například výrobu klíčů nebo opravy oděvů, spacích pytlů, stanů, deštníků, zipů, broušení nožů, a tak dále. I doplňkový prodej se netýká většinou jen tkaniček, vložek do bot či přípravků na ošetření obuvi. V portfoliu doplňkového prodeje lze najít i drobné zboží kožené galanterie, jako jsou peněženky, pouzdra na doklady, řemínky, opasky, vizitkáře či rukavice.
 
Samotné opravy pak nejsou jen o spravování utržených podpatků dámských bot. Škála nabízeného servisu oprav je skutečně veliká a v opravdu dobré provozovně vám opraví všechny druhy obuvi, respektive boty ze všech možných materiálů. Ať tedy máte poškozenou obuv společenskou, sportovní nebo i trekovou, v opravně bot vám pomohou.
nástroje

Mezi standardní úkony pak patří:

•    opravy patníků
•    šití obuvi
•    vytahování obuvi
•    výměny podpatků, zipů, kování
•    výměny a opravy podrážek a podešví
•    zužování bot
•    zvedání bot na míru
•    zhotovení a přidělání přezek
 
Ceny se v drtivé většině odvíjejí od kvality a velikosti materiálu, který je nutný při opravě použít. V každém případě nejde o nijak závratné sumy. To samozřejmě ve finále znamená, že oprava se doopravdy vyplatí, myšleno v rámci srovnání daného úkonu s koupí obuvi nové.

Publikováno v Nezařazené