Tažné zařízení podporuje soběstačnost

Tažné zařízení je nenápadná drobnost, která z vašeho osobního vozu rázem vytvoří nákladní jízdní soupravu a změní užitnou hodnotu vozidla k nepoznání. Proto se také kulový čep stal jedním ze symbolů moderní doby, ve znamení vyšší mobility a hlavně soběstačnosti.

jízda s karavanem

Soběstační jste, když můžete naložit na přívěs za auto pytle s maltou či s cementem, sádrokartonové desky ze stavebnin, obkladačky, plastovou vanu, anebo třeba mulčovací kůru, zahradní zeminu, sazenice tújí, zakoupený zahradní nábytek, koberec převážený na chalupu.

Soběstační jste také, když naložíte na nosič kol na tažné zařízení svoje bicykly a vydáte se s nimi na dovolenou do hor.

Soběstační jste, když vycestujete s obytným karavanem k moři, aniž byste se trmáceli v přeplněném autobusu a byli závislí na tom, zda vám řidiči „Karel a Karel“ včas zastaví na odpočívadle a „dají vám dvacet minut“.

obytný karavan

Soběstační jste i tehdy, když vlastníte koně a chcete s ním absolvovat parkurové závody na druhém konci republiky.

Čím více osobní nezávislosti, tím svobodnější život podle vlastního rozhodování a uvážení. A právě u tažného zařízení se to projevuje velmi markantně.

Co takhle vydat se na vodácké putování

Lidé, kteří „kouli za autem“ vlastní, mají báječnou příležitost k tomu naplánovat si aktivní dovolenou po svém. Nahrává tomu i situace, kdy máte partu přátel, s nimiž rádi trávíte volné dny, a s nimiž by také bylo zajímavé prožít něco netradičního, zábavného a atraktivního. Může to být třeba splouvání říčního úseku na raftech či na kánoích, stačí k tomu přívěs, případně vozík s nástavbou na lodě a samozřejmě ochota vašich kamarádů se do něčeho takového pustit.

A pro vaši informaci: Takových nadšenců jsou u nás stovky, převáží lodě vlastními přívěsy na Berounku, Sázavu, Lužnici, Otavu, Ohři nebo Vltavu každý rok a potvrdí vám, že si lépe organizovanou dovolenou nedovedou představit.