Tepelná čerpadla jsou ekologickým zdrojem tepla


Tepelná čerpadla z Plzně Sunus jsou stále v hojnější míře využívána jako technicky propracovaný a kvalitní ekologický zdroj tepla a ohřevu teplé vody. Některé typy mohou být využívány současně také pro chlazení.

S postupujícím technickým vývojem samotných čerpadel, ale také stavebních materiálů, se stávají stále výkonnější a kompaktnější součástí novostaveb, nízkoenergetických a environmentálně zaměřených staveb. Relativně vyšší prvotní pořizovací cena se nám vrátí ekonomickými provozními náklady, zejména při neustále se zdražujícími energiemi a službami.

Tepelné čerpadlo

Důležité je spolehnout se na profesionální firmu s bohatými zkušenosti, která vám na základě předložených specifik kvalifikovaně poradí nejvhodnější a dostupné řešení pro vaše potřeby. Pokud budete uvažovat o realizaci tepelného čerpadla je vhodné obrátit se na firmu s dobrými referencemi a širokým spektrem technologických řešení a znalostí všeho potřebného k realizaci., jako např. profesionální firma sunus. Samozřejmostí je pak osobní prohlídka na místě, doprovodné činnosti s realizací související a cenová nabídka před uzavřením smlouvy o zhotovení.

Tepelná pohoda

Technologie tepelných čerpadel

Technologie a provedení čerpadel se za mnoho let výrazně zdokonalila, základní princip zdroje tepla však zůstává stejný. Tepelná čerpadla pracují celkem na 4 základních principech zdroje tepla:

  • vzduch/voda teplo je distribuováno z okolního vzduchu přes venkovní jednotku, jedná se o výkonné nenáročné řešení s nízkým ekonomickým provozem (nejvýhodnější varianta)
  • země/voda – teplo je čerpáno z podzemních vertikálních či horizontálních kolektorů, nevýhodou jsou vyšší pořizovací náklady a možnost zamrznutí vrtu
  • voda/voda – teplo je čerpáno z podzemní vody ze studničního vrtu (je potřeba mít 2 studny), nevýhodou je náročné a drahé řešení (nevyužívá se hojně)
  • vzduch/vzduch – princip založený na klimatizaci (v létě chladí, v zimě ohřívá)

Využití tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla slouží jako zdroj tepla (podlahové vytápění, vertikální vytápění), pro ohřev teplé vody, ale třeba také k vytápění bazénu či v kombinaci s klimatizací. Jedná se zkrátka o ekologický i provozně ekonomický zdroj tepla.