Vkusné a neotřelé doplňky do interiéru


Strohost a chladnost může na první pohled vypadat stylově, pokud ale takový interiér obýváte, jen stěží mu můžete začít říkat domov. Jsou to právě dekorace a doplňky, které dělají domov domovem, a bez nich nás pobyt v takovém prostoru nemůže těšit. Jak si tedy interiér vyzdobit moderně, přesto s jistou dávkou hřejivosti a pocitu domova?

  • Zeleň, kam se jenom podíváš

zeleň v interiéru

Živé prvky v interiérů v podobě nejrůznějších rostlinek vypadají zkrátka skvěle. I ten nejstrožejší interiér dokáží proměnit v oázu plnou života. V posledních letech jsou velmi moderní monstery, které si díky svým velkým listům okamžitě podmaní celý prostor. Velmi efektně vypadají i fíkusy, převislé rostliny nebo plazivky. Vždy si ale předem nastudujte, jak se o kterou rostlinu starat, zatímco některé typy jsou velmi nenáročné a stačí je jednou za čas zalít, jiné vyžadují pravidelnou zálivku, dostatek slunce i určitou vlhkost, které se dá doma docílit jen ve speciálních podmínkách.

  • Osvětlení

I když se jen málokdy osvětlení považuje za prvek dekorace, přesto správným výběrem dokáže s interiérem hotové divy. Rázem dokáží celou místnost rozsvítit měkkými tóny, které navodí příjemnější a hřejivější atmosférou. Vždy myslete na to, aby světlo bylo vybráno za účelem vytvoření funkčních celků, které mnohdy propojují jeden prostor a jen málokdy jsou navrženy tak, aby tuto funkci skutečně plnily.

vintage žárovky

Samotnou kapitolou jsou pak nejrůznější svíčka, aromalampy nebo lucerničky, které dokáží navodit příjemnou atmosféru a zároveň provonět dům vámi oblíbenou vůní. Zkuste třeba levanduli nebo meduňku, které mají zklidňující účinek a dokáží zrelaxovat unavené tělo i mysl.

  • Beton jako doplněk

I beton může působit jako vkusný doplněk, pokud je vybrán s ohledem na vzhled interiéru. Betonové výrobky v podobě moderních váz, solitérů a prostírání jsou hitem už několik let. Většinou však nejsou určeny k masové prodeji a je tak zapotřebí počítat s vyšší cenou.