Vychytávky do dětského pokoje

Děláte nový pokojík a přemýšlíte co do něj dát? Pak jste tu správně, přinášíme vám totiž tipy na věci, které v dětském pokoji oceníte jak vy, tak vaše děti.

Spaní

Dětské pokoje slouží i ke spánku a odpočinku dětí. Pokud Je pokoj malý a dělí se o něj třeba dvě děti, pak je vhodné mít postel, která je řešená jako palanda. Schody na palandu můžou být řešené jako šuplíky, které přinesou další prostor k uložení věcí. Další vychytávkou je výsuvná přistýlka, která slouží třeba pro dítě, které u vás spí výjimečně nebo třeba v době, kdy chtějí být děti spolu v jedné posteli. Spodní postel také může být mnohem širší než ta horní a poskytovat tak prostor i ke hře. Skvělá vychytávka je také skluzavka, která může vést z horní postele dolů.

zelený pokoj

Hrací místo

Další funkcí, kterou musí dětský pokoj splňovat je funkce relaxační a odpočinková. Děti potřebují prostor ke hře, čtení, ideálně i místo kam se můžou schovat jako do bunkru. Skvělé jsou dětské látkové stany. V případě že je pokoj opravdu malý a je potřebná jen jedna postel, může být také patrová, spodní prostor může sloužit ke hře a horní ke spánku. Získáte tak místo navíc. Skvělou variantou k sezení pro děti jsou třeba sedací vaky. Kluci jistě ocení sedací pytel fotbalový míč nebo třeba s designem vesmíru.

světlý pokoj

Pracovní prostor

Mladší děti potřebují svůj prostor pro kreslení a tvoření, starší děti zase na učení a psaní úkolů. U psacího stolu dbejte především na výšku stolu, která by měla být vůči dítěti adekvátní a také židle by měla být polohovatelná a co nejvíce pohodlná. Myslete i na to, aby dítěti byl prostor příjemný, na stůl dopadal dostatek světla, buď přirozeného, nebo klidně i umělého ale vhodného pro dětské oči. Na stůl můžete pořídit třeba pořadač pastelek, kam se třídí podle barev aby se dítě ve svých věcech pěkně vyznalo.

Nebojte se při zařizování pokoje přizvat i dítě, přece jen je to jeho prostor.