Zástěra nejen v kuchyni

Ano, otázka zní, zda se to vůbec za doplněk jako takový považovat dá. Možná je to samostatný kus, ale tím se zde nebudeme zatěžovat.

Nosily ji už naše babičky, které si ji většinou oblékly hned ráno a sundávaly ji až pozdě večer. Tehdy ještě byl tento kus oděvu většinou plně ženskou záležitostí a mimo kováře a řezníka ji snad muži nijak nepoužívali. A mimochodem, myslíte, že by kováři byla obyčejná zástěra našich babiček něco platná? Nebyla.

V kovárně se tluče do železa, okuje lítají naprosto všude, a tak by obyčejná zástěra byla ihned samá díra. Takže látka nepřichází v úvahu. Ostatně, stejnou nebo hodně podobnou jako kdysi kováři nosí dnešní svářeči.

kožená zástěra

Ani řezníkovi by látková nebyla moc platná, protože krev je všude a nedala by se z takové zástěry jednoduše omýt.

Oba výše zmínění používají zástěru jinou a to koženou.

Její výhody netřeba jmenovat, vlastně jsem je naznačil již v několika řádcích výše. Nutno však podotknout, že taková zástěra je drobátko těžší než látková. Ovšem tato drobná nevýhoda jistě hladce vyváží její výhody.

Dnes se dá kožená zástěra koupit ve speciálních obchodech. Někde na trhu ji nedostanete a kdyby přece jen ano, nedá se věřit ani materiálu ani kvalitě stehů. Takže by se vám mohlo utrhnout jedno „ramínko“, pak třeba kapsička, a nakonec byste zjistili, že přes ni pronikne naprosto všechno. Zástěru vyhodíte a litujete utracené částky.

babičkovská zástěrka

Proto nelze takové obchody doporučit, Pokud ji už chcete, poradím vám něco jiného. Výše v článku je jinak barevný text. Když na něj najedete ukazovátkem myši, změní se a vy klikněte. Budete ihned přeneseni do obchodu se skutečně kvalitním zbožím. Zde nehledejte nějaké laciné náhražky, ani nějaké póvl věci. Zde je to pouze a jen o kvalitě.

Jak hned uvidíte, výběr je velice pestrý. Jen barev je tu obrovská hromada a vy si můžete vybírat. Proto neváhejte s objednávkou.