Zazimování bazénu je aktuální téma pro většinu z nás. Blíží se podzim a končí tak trávení volného času v bazénu za teplých slunečních dnů. Pokud vlastníte bazén s pevným základem jeho zazimování je jistě o trochu složitější na údržbu, ale u některých není potřeba celý bazén vypouštět, a tak ušetříte spoustu litrů při napouštění vody příští sezónu. Plastové nafukovací bazény stačí pouze vypustit, vyfouknout a schovat někam do sucha a tepla na zimu, tím však promarníme spoustu vody a taky to zabere hodně našeho volného času.
Voda u těchto pevně postavených bazénu je potřeba vypustit pod odtok do skimmeru, aby byl chráněn před mrazem a také pod úroveň příslušných trysek. Skimmer by měl být plně vypuštěn a bezpečně zakryt, aby nebyl poškozen mrazem. Bazén vyčistíme od nečistot. Jistě je potřeba zazimovat nejdříve celou filtraci a odpojit ji od bazénu a k tomu i ostatní příslušenství. Na bazén lze použít speciální plachtu, aby byl bazén přes zimu chráněn před nečistotami. Existuje také řada přípravků, které mají zamezit většímu zamrznutí vody v bazénu takzvané zazimovače. Hlavním úkolem je kvalitně provést zazimovaní, abychom uchránili bazén před krutou zimou a abychom si ho mohli další rok plně užívat.
Je důležité však bazén také v průběhu zimy kontrolovat. Zda plachta pevně drží a chrání bazén, ale také odstraňovat nánosy sněhu na plachtě a případné nečistoty, led. Pokud vlastníme zastřešení bazénu, ušetří nám to jistě spoustu práce. Zastřešení může být klasické, jak známe u většiny bazénů, ale také existují různé přístřešky, které ochrání bazény od sněhu, ale plachta by v tomto případě byla také potřeba. V létě pouze odstraníte plachtu, vyčistíte bazén od případných nečistot. Je potřeba jistě doplnit vodu, ale to tedy až po zavedení trubky do filtrace. Připojíme filtraci a můžeme ji po dlouhém odpočinku zapnout. Nesmíme zapomenout na změření pH vody a také tedy na potřebnou chemickou péči o čistotu vody.